17/01/2024

Aquesta tarda una representació del nostre centre d’estudis ha visitat per primera vegada des de la seva fundació l’IPHES (Institut Català de Paleoecologia Humana i Evolució Social) de Tarragona.

En Robert Sala, el seu director des del 2006 fins aquest 2024, ens ha ofert una amable visita guiada per les diverses dependències de l’IPHES: laboratoris lítica, restauració, geoarqueologia, sales “Camp dels Ninots”, ” La Boella”, etc.

17 de gener de 2024 – El nostre centre d’estudis visita l’IPHES de Tarragona.
D’esquerra a dreta: Robert Sala, Albert Aulines, Ivan Bustamante, Joan Abad, Marc Franch, Isabel Càceres (cap de recerca), Maria Targa (gerent), Isabel Expósito (cap dels serveis tècnics i laboratori).
17 de gener de 2024 – El nostre centre d’estudis visita l’IPHES de Tarragona.
Robert Sala mostrant les feines de restauració que es porten a terme en un laboratori de l’institut.
17 de gener de 2024 – El nostre centre d’estudis visita l’IPHES de Tarragona.
Federica Grandi, investigadora italiana explicant el seu estudi als membres del nostre centre d’estudis.